PONZIO PF 152 WG OGRODY ZIMOWE

Ten system stworzono z myślą o konstruowaniu ogrodów zimowych oraz innych projektów przestrzennych.  Konstrukcja połaci dachowej jest wykonywana z kształtowników fasadowych z systemu PF 152 lub w oparciu o kształtowniki systemowe PF 152WG odwróconych krokwi. Całość może bazować na słupkach fasadowych, słupkach z systemów okienno-drzwiowych, a także na systemowych słupkach wzmocnionych PF 152WG. Co ważne, specjalnie dostosowany system dachowych krokwi daje możliwość użycia tradycyjnych listew przyszybowych z systemów okienno-drzwiowych. Elementy połaci dachowej są mocowane dzięki połączeniu zawiasowemu na belce przyściennej oraz za pomocą złączek systemowych na belce okapu z systemową rynną okapu.

System dachowy łączy się z innymi systemami przesuwnymi i okienno-drzwiowymi Ponzio.

Charakterystyka:

  • system umożliwia kombinację profili systemu PF 152WG z innymi systemami okienno-drzwiowymi i przesuwnymi firmy Ponzio;
  • możliwość projektowania wyjątkowo złożonych oraz zaawansowanych konstrukcji;
  • zastosowane rozwiązania ułatwiają prefabrykację profili.

Kształtowniki aluminiowe
EN AW-6060 wg PN-EN 573-3 stan T6 wg PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 wg norm DIN 1725 T1, DIN 17615 T1.
Wypełnienia
Szyby zespolone, panele nieprzezierne, poliwęglan.
Sposoby wykończenia powierzchni
Malowanie proszkowe farbami poliestrowymi – spełniające wymogi Qualicoat. Do wyboru kolory z palety RAL; anodowane w kolorach naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, brązowy – spełniające wymogi Qualanod: lakierowanie na „kolor” drewna.
Uszczelki
Z kauczuku syntetycznego EPDM wg normy DIN 7863 i normy wykonawczej wg ISO 3302-01, E2.