DRZWI PŁASZCZOWE

Nowoczesne drzwi płaszczowe to produkt dla najbardziej wymagających klientów. Zastosowane w ich przypadku rozwiązania pozwalają na uzyskanie jednolitej płaszczyzny skrzydła drzwiowego. Innowacyjne rozwiązanie polega na tym, że po wklejeniu wypełnienia (jego ozdobne wykończenie zależy od rodzaju zastosowanego panelu) skrzydło drzwiowe jest zlicowane z ościeżnicą.

Usztywniona konstrukcja drzwi o niewielkiej masie oraz bogata paleta wzorów paneli sprawiają, że rozwiązanie to z powodzeniem wpisuje się w architekturę domów jednorodzinnych.

Charakterystyka drzwi płaszczowych:

  • jednolity kształt drzwi bez widocznych elementów konstrukcyjnych;
  • estetyczny i nowoczesny design;
  • możliwość zastosowania zawiasów nawierzchniowych, zawiasów ukrytych lub rolkowych.

Drzwi tego typu z powodzeniem wykorzystuje się w systemach Ponzio PE 68 i Ponzio PE 78N.

Systemy Ponzio PE68 oraz Ponzio PE78N – charakterystyka

Trzykomorowe izolowane termicznie systemy wykorzystywane są przy tworzeniu drzwi o różnym stopniu izolacyjności. Ich konstrukcja wykonana jest z profili współpłaszczyznowych, które dodatkowo pozwalają na łatwe połączenie drzwi z witryną. Profile mają również możliwość gięcia. W tym przypadku zastosowano także profilowane przekładki termiczne oraz listwy przyszybowe do rowka w standardzie Euro. Szklenie można tutaj wykonać zarówno pakietem dwu, jak i trzyszybowym. Rozwiązania dają szerokie możliwości wykonania konstrukcji okiennych o różnych (także znacznych) gabarytach i pozwala na zastosowanie wielu rodzajów okuć.

Całość może być wykończona na jeden z trzech sposobów:

  • malowanie proszkowe farbami poliestrowymi w kolorach z palety RAL,
  • anodowanie naturalne oraz w kolorze,
  • lakierowanie utrzymane w kolorze naturalnego drewna.