Podstawowym wymaganiem, jakie stawia przed inwestorami, obowiązujące w naszym kraju prawo budowlane jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Jego spełnienie w praktyce oznacza konieczność zastosowania rozwiązań, które mają ograniczać powstawanie i ewentualne rozprzestrzeniania się ognia wewnątrz budynków. A jeśli już takie zagrożenie nastąpi, osoby przebywające we wnętrzach muszą mieć możliwość bezpiecznego opuszczenia obiektu. Niezwykle ważne jest także zapobieganie przenoszenia się pożaru na budynki sąsiadujące. W tej sytuacji przeciwpożarowa stolarka aluminiowa znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym oraz w obiektach użyteczności publicznej odwiedzanych każdego dnia przez dużą liczbę osób.

Oferowane przez nas systemy przeciwpożarowe w wewnętrznej i zewnętrznej stolarce drzwi, okien i ścianek aluminiowych spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa w kwestiach ognioodporności i dymoszczelności. Posiadają aprobaty techniczne między innymi Instytutu Techniki Budowlanej. A wysoka estetyka wykonania zapewnia im nowoczesny wygląd, który doskonale wpisuje się w stylistykę współczesnych budynków.

Aby ułatwić klientom dobór stolarki aluminiowej przeciwpożarowej do indywidualnych wymagań w zakresie kolorystyki, nasze produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorów z palety RAL.


Przedstawiamy dwa systemy aluminiowej stolarki przeciwpożarowej:
Ponzio PE 78EI – stosowany w drzwiach i oknach
Ponzio PF 152 – stosowany w ścianach osłonowych