Okna fasadowe. Nie tylko do biurowców

Okna fasadowe, nazywane również fasadami szklanymi, od wielu lat są powszechnie wykorzystywane w budowie biurowców. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie można zastosować również w innych budynkach.

Nowoczesne fasady są najczęściej montowane w obiektach użyteczności publicznej. Mogą być to właśnie biurowce, centra handlowe, a nawet szpitale lub restauracje. Okna fasadowe nadają budynkom elegancki wygląd, który znakomicie komponuje się z miejską architekturą. Można wykorzystać je zarówno na elewacji, jak i ścianach wewnętrznych, gdzie stanowią świetny sposób na rozdzielenie kilku pomieszczeń.

Wysokiej jakości okna fasadowe, dostępne w naszej firmie, wykorzystuje się także w wielu gospodarstwach domowych. Są idealnym materiałem do budowy ogrodów zimowych, ponieważ izolują rośliny od niskich temperatur, a jednocześnie przepuszczają maksymalną ilość światła słonecznego. Fasady ze szkła można zastosować również do przeszklenia dachu lub ścian mieszkania.

Jakie są zalety nowoczesnych okien fasadowych?

Jedną z największych zalet szklanych fasad jest to, że nadają elewacji budynku lekkości i eleganckiego, świeżego stylu. Okna fasadowe przyciągają wzrok przechodniów. Można je aranżować na różne sposoby, a dodatkowo pozwalają na dowolne kształtowanie bryły. Kolejną korzyścią z montażu szklanych fasad jest to, że optycznie powiększają pomieszczenie, nadają mu wrażenia nieograniczoności.

Szklane okna fasadowe maksymalnie naświetlają wnętrze, niezależnie od pory roku. Świetnie sprawdzają się więc w aranżacji ogrodów, ale również słabo nasłonecznionych pomieszczeń. Jednocześnie okna tego typu mają bardzo dobre właściwości termiczne – skutecznie izolują budynek, dzięki czemu nie ucieka z niego cenne ciepło. Wynika z tego, że okna fasadowe mogą nieść za sobą zauważalne oszczędności finansowe.

Ogromną zaletą okien fasadowych jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia. Dzięki temu użytkownicy takich produktów są w pełni bezpieczni. Szklane fasady są bardzo lekkie, przez co ich montaż jest szybki i nie sprawia żadnych problemów.