Ogród Zimowy – Twój sposób na relaks

Decyzję o zamieszkaniu w domu jednorodzinnym podejmują zwykle osoby, które chcą sobie stworzyć atrakcyjne i wygodne miejsce do życia, które jednocześnie pozwoli na korzystanie z otaczającej budynek przestrzeni. Starannie zaprojektowane przydomowe ogródki stają się wspaniałym miejscem do regenerowania sił i spędzania wolnego czasu. Niestety w naszych warunkach klimatycznych możliwości ich wykorzystywania są ograniczone z uwagi na stosunkowo krótkie lato i chłodną wiosnę oraz jesień. Znakomitym rozwiązaniem może być budowa ogrodu zimowego. Przekonajmy się, jaką może mieć on formę i sprawdźmy, co przemawia za skorzystaniem z takiej opcji.

Czym są ogrody zimowe?

Ogrody zimowe to konstrukcje, które łączą się z budynkiem, stanowiąc jego naturalne przedłużenie. Można je wznosić w miejscu, gdzie do tej pory znajdował się taras, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by ulokować je także gdzie indziej. Obiekty tego rodzaju mają lekką konstrukcję aluminiową, w której osadza się przeszklenia o równie dobrych parametrach izolacyjnych, co okna i drzwi tarasowe montowane w poszczególnych pomieszczeniach. Ogród zimowy z powodzeniem zabezpiecza więc przed opadami i chłodem, można też zamontować w nim system ogrzewania. Dostępne są również różne rodzaje rolet pozwalające na zasłanianie szklanego dachu i ścian, co okazuje się niezwykle praktyczne latem.

Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy?

Ogród zimowy to przede wszystkim sposób na cieszenie się niezakłóconym widokiem otaczającego dom ogrodu przez cały rok. Jednocześnie staje się on zwykle dodatkowym pomieszczeniem, w którym można urządzić przestrzeń do wypoczynku lub jadalnię. Wiele osób decyduje się na utrzymywanie w ogrodzie zimowym roślin o większych rozmiarach, które potrzebują dobrego nasłonecznienia. Nierzadko ogrody zimowe są projektowane tak, by otaczające je ściany można było przesuwać, dzięki czemu latem stają się one pomieszczeniem otwartym na zewnątrz, będącym połączeniem werandy i tarasu z pokojem dziennym. Warto pamiętać, że w ogrodzie zimowym można sobie urządzić wygodne miejsce do pracy albo pokój do ćwiczeń.