Jakie okna pasują do wnętrz w stylu loftowym?

Wnętrza w stylu loftowym podbijają serca Polaków. Surowe i minimalistyczne, z dużą ilością dodatków w stylu przemysłowym oraz fabrycznym tworzą wyjątkową atmosferę.Charakteryzują się również dużą ilością wolnej przestrzeni, a także elementami dekoracyjnymi w stylu vintage. Idealnie nadawać się będą do nich okna aluminiowe. Duże przeszklenia, tak charakterystyczne dla loftów, wymagają bowiem należytej ekspozycji. Ciekawym rozwiązaniem są aluminiowe okna loftowe, czyli powierzchnie szkła, podzielone listwami na mniejsze kwadraty lub prostokąty. Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego to właśnie okna aluminiowe będą najlepsze do twojego loftu.

Okna aluminiowe są bardzo trwałe i ciepłe

Przede wszystkim loftowe okna aluminiowe są bardzo trwałe i wytrzymałe. Co więcej, mają korzystne parametry współczynnika przenikania ciepła, dzięki wypełnieniu ich profili materiałem termoizolacyjnym. Jest to szczególnie ważne w dużych przestrzeniach loftowych, które dość trudno jest ogrzać. Okna aluminiowe ponadto są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Są zdolne do przenoszenia dużych obciążeń bez uszkadzania ramy.

Okna aluminiowe są łatwe w pielęgnacji

Wnętrza w stylu loftowym posiadają zazwyczaj bardzo duże otwory okienne, dlatego tak ważna jest w nich łatwość pielęgnacji okien. Oferowana przez nasza firmę aluminiowa stolarka okienna jest  bardzo łatwa w czyszczeniu. Profile okienne wystarczy raz na kilka miesięcy przetrzeć ściereczką, wcześniej zwilżoną wodą, z dodatkiem łagodnego detergentu. Pamiętaj, że w jego składzie nie może znaleźć się kwas lub ocet. Regularnie czyszczone okna nie wymagają specjalnej konserwacji.

Jakie są pozostałe zalety okien aluminiowych?

Aluminiowe okna doskonale doświetlą przestronne, loftowe wnętrza, ochronią przed hałasem i zapewnią właściwą cyrkulację powietrza. Można w nich stosować zarówno szkło antywłamaniowe hartowane, jak i laminowane. Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że okna aluminiowe idealnie nadają się do wnętrz w stylu loftowym.