Czym charakteryzują się drzwi panelowe?

Jednym z popularnych obecnie trendów w stolarce otworowej jest montowanie drzwi panelowych. Estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne, często wybierane są zarówno na drzwi frontowe do domów, jak i na drzwi do mieszkań. Czym się charakteryzują? Sprawdź w naszym wpisie!

W czym tkwi sekret drzwi panelowych?

Tajemnica popularności oferowanych przez nas aluminiowych drzwi panelowych tkwi w ich specjalnej, wyjątkowej konstrukcji. Same drzwi zbudowane są z metalowej powierzchni, na której zewnętrzu montuje się panel. Może być on płaski lub dekoracyjny. Paneli tych nie montuje się na stałe, dzięki czemu można je zmieniać. W ten sposób możesz na przykład odświeżyć wygląd drzwi, bez konieczności wymiany całej konstrukcji. Podczas produkcji paneli używamy się najwyższej jakości szkła zespolonego.

Jakie rodzaje drzwi panelowych można wyróżnić?

Wyróżnia się dwa rodzaje drzwi panelowych:

  • zewnętrzne,
  • wewnętrzne.

Zewnętrzne, ze względu na ich ekspozycję na szkodliwe warunki atmosferyczne, wykonane zostały z płyt HDF, odpornych na wilgoć, ujemne temperatury, silne promieniowanie słoneczne, deszcz czy grad. Dodatkowo pokrywa się je warstwami specjalnych lakierów, zawierających żywice epoksydowe. Panelowe drzwi wewnętrzne natomiast produkuje się z płyty MDF, a następnie pokrywa folią dekoracyjną z PVC lub fornirem.

Największą zaletą drzwi panelowych, oprócz ich funkcjonalności jest różnorodność i bogactwo ich wzorów oraz kolorów. Mogą być nowoczesne, klasyczne lub proste, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do aranżacji swojego mieszkania. Kolejną zaletą tego rodzaju drzwi jest fakt, że nie będziesz musiał ich wymieniać w sytuacji, gdy będziesz chciał zrobić remont i całkiem zmienić wystrój mieszkania. Dzięki wymiennym panelom dostosujesz drzwi do nowej aranżacji dużo niższym kosztem, aniżeli w sytuacji, gdy musiałbyś nowe drzwi zakupić. Kształtowe profile systemowe, tworzące konstrukcję skrzydła, zapewniają solidność i wytrzymałość oferowanych przez nas drzwi.