Czy drzwi aluminiowe są praktyczne?

Drzwi należą do niezwykle ważnego wyposażenia każdego domu. W firmie CRAFT możemy zamówić doskonałą stolarkę aluminiową, na miarę naszych potrzeb. Wewnątrz domu drzwi oddzielają kolejne przestrzenie, pozwalając na zachowanie prywatności, jak w przypadku drzwi do łazienki czy sypialni, oraz ukrycie pewnym mniej reprezentatywnych części domu, jak garaż czy strych. Drzwi od strony zewnętrznej mają przede wszystkim chronić domowników przed niepożądanym wejściem osób trzecich. Na przestrzeni lat wykreowała się nie tylko moda, co bardziej przekonanie, że drzwi powinny być wykonane z drewna. Mogą mieć akcenty ze szkła, być antywłamaniowe i ognioodporne, ale najlepiej jak będą drewniane. Wynika to zarówno z faktu, że ten materiał jest trwały, jak i świetnie się prezentuje. Jednak doskonałą dla nich alternatywą są drzwi aluminiowe, które warto poznać i zamontować u siebie. Mają całkiem sporo zalet, są lekkie, solidne i trwałe.

Miejsca dla drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe są produktem, który znajduje zastosowanie jednakowo w sklepach, przestrzeni biurowej, publicznej oraz domowej. Mogą mieć charakter ciepły, gdy są dodatkowo ocieplone, lub zimny, gdy są tego docieplenia pozbawione. Mogą mieć zamontowaną szybę zajmującą znaczną powierzchnię lub całkowicie wykonane z aluminium i być nieprzejrzyste. Stosowane są jako drzwi do piwnicy, garażu, czy domu, do biura, czy gabinetu, na klatkę schodową, lub jakiś oddział. Cechują się wysoką ognioodpornością, doskonale potrafią izolować dym oraz wysoką temperaturę. Mogą być wyposażone w kilka zamków, system samozamykający i wykonane w dowolnym kolorze, na zamówienie klienta.

Praktyczność drzwi aluminiowych

Dla wielu osób drzwi aluminiowe mogą nie być równie eleganckie co drewniane. Jednak jest to dosyć mylne założenie, ponieważ prezentują się bardzo nowocześnie, szczególnie gdy konstrukcja przełamywana jest szklanymi akcentami, a uchwyt drzwi czy klamka potrafią zgrabnie dopełnić futurystycznej całości. Jednak jak to jest ostatecznie z ich praktycznością? Z uwagi na to, że są solidnie wykonane z pewnością ich trwałość oraz funkcja prewencyjna przed złodziejami, są na najwyższym poziomie. Jeśli więc spełniają tę funkcję, to są bardzo praktyczne. Gdy do tego doliczymy fakt, że ich wysoka termoizolacyjność chroni dom przed stratami w cieple, okazuje się, że ich wybór nie jest gorszy od klasycznej stolarki drzewnej. Fakt, że drzwi aluminiowe są szczelne, chroniąc przed dymem i żarem, oraz nie przepuszczają ognia, sprawia, że stanowią doskonałe zabezpieczenie przeciwpożarowe. Czy drzwi aluminiowe są praktyczne? Spełniają najwyższe standardy, zapewniają bezpieczeństwo i pełnią te same funkcje co klasyczne, drewniane drzwi, więc tak, są praktyczne.